Rozgrywki

Odsłon: 1565

Marcin Madanowski

ENEA Basket Junior Poznań Wicemistrzem Polski U15M, Pyra Poznań siódma

W dniacj 18-22 maja w Zielonej Górze odbyły się Mistrzostwa Polski Kadetów U15M. Wielkopolskę reprezentowały dwa kluby: ENEA Basket Junior Poznań prowadzona przez duet trenerski Mateusz Rój i Bartosz Sikorski oraz MKK Pyra Poznań trenerzy: Tomasz Semmler i Roman Jańczyk.

BJP rywalizował w grupie A. W pierwszym meczu po proawdziwym dreszczowcu pokonał Niedźwiadki Chemart Przemyśl 53:52, w drugim pokonał MUKS Pivot Piastów 68:40 i juz po drugim dniu był pewny awansu do półfinału z pierwszego miejsca. Trzeciego dnia Basket Junior pokonał TKM Włocławek 50:47.

Niestety drużynie Pyry Poznań wiodło się gorzej, gdyż w grupie B zanotowali  trzy porażki - chociaż w każdym meczu walczyli i mieli szanse na wygraną. W pierszym spotkaniu po koszykarskim horrorze ulegli drużynie Bryza SP Kowale 70:71, w drugim gospodarzom z Zastal Fatto Developer Zielona Góra 60:72, a w trzecim WKK Wrocław 71:83. Trzy porażki skazały Pyrę na walkę o siódme miejsce i w meczu tym pokonali TKM Włocławek 83:79 - po 20 pkt w tym meczu rzucili Szymon Wagner i Oskar Ragaman.

ENEA Basket Junior Poznań w półfinale zmierzył się z Zastalem Zielona Góra i pewnie zwyciężył 83:54 - double-double zaliczył Patryk Buława 10 pkt i 14 zb, a Jędrzej Zaborowski rzucił najwięcej 16 punktów dokładając 7 zbiórek i 9 asyst.

W wielkim finale poznaniacy zmierzyli się z WKK Wrocław. BJP fantastycznie rozpoczęło mecz i po 10 minutach prowadziło 24:10, niestety rywale mozolnie odrabiali straty, drugą połowę wygrali 50:32 i to wrocławianie mogli cieszyć się ze złotego medalu MP U15M. Poznaniakom na osłodę pozostały srebrne medale i jest to na pewno ogromny sukces drużyny trenera Mateusza Roja.

Do najlepszej piątki turnieju wybrani zostali: Patryk Buława i Mateusz Roszczka z Basket Junior Poznań.